Реабілітація при соматичних захворюваннях


Особливості реабілітації при важких соматичних захворюваннях

Тяжкі тілесні недуги изматывающе діють на людський організм. Тому нерідко виникають ситуації, коли в період одужання або переходу захворювання з гострої стадії у стадію ремісії, пацієнти пред'являють різні скарги. Найбільш характерні такі симптоми:

 • різка слабкість (навіть незначні фізичні чи розумові зусилля викликають відчуття втоми);
 • зниження розумової і фізичної працездатності (пацієнт відчуває труднощі навіть при виконанні відносно легких завдань);
 • порушення сну (безсоння вночі і підвищена сонливість вдень);
 • зниження апетиту;
 • підвищена дратівливість (хворий вкрай критично ставиться до дій свого найближчого оточення);
 • схильність до депресії (все сприймається «в чорному кольорі»);
 • «відхід у хворобу» (пацієнта все менше хвилюють проблеми близьких людей, він повністю зосереджується на симптоми свого захворювання).

Описанные выше симптомы объединены в синдром цереброастения – то есть истощение центральной нервной системы. В человеческом организме все взаимосвязано: тяжелый телесный недуг истощает центральную нервную систему, а истощена нервная система оказывается множественными признаками заболевания тела.

Тому, якщо пустити справу на самоплив, виникає порочне коло функціональних порушень. Такі пацієнти, як правило, скаржаться на серцебиття, болі в області серця, гіркота в роті, болі в животі, нудоту, відрижку повітрям, печію, на проноси, які змінюються закрепами та ін.
Оскільки всі описані порушення мають переважно функціональний характер, лікарі, як правило, рекомендують проходити курс реабілітації «на дому».

Реабілітація після тяжких соматичних захворювань в домашніх умовах

Основна складність реабілітації вдома полягає в тому, що страждають від нервового виснаження пацієнти повинні регулярно відвідувати поліклініку для контролю у лікуючого лікаря і амбулаторного проведення реабілітаційних заходів (фізіотерапія, ЛФК, масаж тощо).
Крім того, таким пацієнтам необхідна допомога фахівця в області психосоматичних розладів, інакше всі описані вище функціональні порушення будуть наростати. Надалі на фоні загального виснаження організму можуть розвиватися загострення хронічних захворювань, а також інфекційно-запальні ускладнення (пієлонефрит, бронхопневмонії, холецистити, холангіти тощо).

Реабилитация тяжелых соматических больных требует постоянного наблюдения и профессионального ухода (ни один врач не будет консультировать вас в режиме 24 часа в сутки 7 дней в неделю). Следует также учитывать, что восстановление после тяжелого заболевания – это довольно длительный процесс, а если не обратиться вовремя к специалистам, то он может растянуться на несколько месяцев или лет.

Тому реабілітаційні центри у Києві та інших містах України користуються великим попитом у населення. Професійна допомога допомагає досягти максимально можливого відновлення функцій центральної нервової системи в найкоротші терміни.

Переваги реабілітації після важких соматичних захворювань у центрі Долир (Київ)

Центр реабілітації Долир спеціалізується в області відновлювальної медицини. Крім хворих після важких соматичних захворювань ми приймаємо пацієнтів, що перенесли інсульт, хворих після операцій на опорно-руховому апараті, а також після травм.
Центр реабілітації Долир спеціалізується в області відновлювальної медицини. Крім хворих після важких соматичних захворювань ми приймаємо пацієнтів, які перенесли інсульт, хворих після операцій на опорно-руховому апараті, а також після травм.

Комплекс реабілітаційних заходів призначається індивідуально і може включати:

 • фізіотерапевтичні процедури;
 • комплекси лікувальної фізкультури;
 • масаж;
 • психотерапію і т. п.

У нас працює дружна команда, тому всі ситуації передбачені. Однак, за свідченнями ми запрошуємо вузьких спеціалістів (рецидив соматичного захворювання тощо).

Професійний догляд включає чотирьохразове харчування (за показаннями дієтичні столи), цілодобове відеоспостереження та контроль прийому призначених медикаментів.
Пацієнти розташовуються в комфортних одно - та двомісних номерах з санвузлом і кондиціонером. У кожному номері є доступ до бездротової мережі Інтернет, тому наші постояльці можуть у будь-який момент зв'язатися зі своїми близькими. Доступ близьких людей до хворого на території центру не обмежений у часі.

Ціна реабілітації в Долир розраховується індивідуально в залежності від призначеної програми. Якщо вас зацікавила наша пропозиція, ви можете передзвонити за телефоном +38 044 555 66 77 або написати на адресу [email protected].


Крім того, ви можете прямо зараз оформити заявку на сайті: