Реабілітація при соматичних захворюваннях


Особливості реабілітації при важких соматичних захворюваннях

Тяжкі тілесні недуги ізмативающе діють на людський організм. Тому нерідко виникають ситуації, коли в період одужання або переходу захворювання з гострої стадії в стадію ремісії, пацієнти пред'являють найрізноманітніші скарги. Найбільш характерні такі симптоми:

 • різка слабкість (навіть незначні фізичні чи розумові зусилля викликають відчуття втоми);
 • зниження розумової і фізичної працездатності (пацієнт відчуває труднощі навіть при виконанні відносно легких завдань);
 • порушення сну (безсоння вночі і підвищена сонливість вдень);
 • зниження апетиту;
 • підвищена дратівливість (хворий вкрай критично ставиться до дій свого найближчого оточення);
 • схильність до депресії (все сприймається «в чорному кольорі»);
 • «Відхід у хворобу» (пацієнта все менше хвилюють проблеми близьких людей, він повністю зосереджується на симптомах свого захворювання).

Описані вище симптоми об'єднані в синдром цереброастенія - тобто виснаження центральної нервової системи. У людському організмі все взаємопов'язано: важкий тілесний недуга виснажує центральну нервову систему, а виснажена нервова система виявляється множинними ознаками захворювання тіла.

Тому, якщо пустити справу на самоплив, виникає порочне коло функціональних порушень. Такі пацієнти, як правило, скаржаться на серцебиття, болі в області серця, гіркота в роті, болі в животі, нудоту, відрижку повітрям, печію, на проноси, що змінюються запорами та ін.
Оскільки всі описані порушення носять переважно функціональний характер, лікарі, як правило, рекомендують проходити курс реабілітації «на дому».

Реабілітація після важких соматичних захворювань в домашніх умовах

Основна складність реабілітації вдома полягає в тому, що страждають від нервового виснаження пацієнти повинні регулярно відвідувати поліклініку для контролю у лікуючого лікаря і амбулаторного проведення реабілітаційних заходів (фізіотерапія, ЛФК, масаж і т.п.).
Крім того, таким пацієнтам необхідна допомога фахівця в області психосоматичних розладів, інакше всі описані вище функціональні порушення будуть наростати. Надалі на тлі загального виснаження організму можуть розвиватися загострення хронічних захворювань, а також інфекційно-запальні ускладнення (пієлонефрит, бронхопневмонії, холецистити, холангіти і т.п.).

Реабілітація важких соматичних хворих вимагає постійного спостереження і професійного догляду (жоден лікар не буде консультувати вас в режимі 24 години на добу 7 днів на тиждень). Слід також враховувати, що відновлення після важкого захворювання - це досить тривалий процес, а якщо не звернутися вчасно до фахівців, то він може розтягнутися на кілька місяців або років.

Тому реабілітаційні центри в Києві та інших містах України користуються великим попитом у населення. Професійна допомога допомагає досягти максимально можливого відновлення функцій центральної нервової системи в найкоротші терміни.

Переваги реабілітації після важких соматичних захворювань в центрі Долір (Київ)

Центр реабілітації Долір спеціалізується в області відновлювальної медицини. Крім хворих після важких соматичних захворювань ми приймаємо пацієнтів перенесли інсульт, хворих після операцій на опорно-руховому апараті, а також після травм.
Центр реабілітації Долір спеціалізується в області відновлювальної медицини. Крім хворих після важких соматичних захворювань ми приймаємо пацієнтів, які перенесли інсульт, хворих після операцій на опорно-руховому апараті, а також після травм.

Комплекс реабілітаційних заходів призначається індивідуально і може включати:

 • фізіотерапевтичні процедури;
 • комплекси лікувальної фізкультури;
 • масаж;
 • психотерапію і т.п.

У нас працює дружна команда, тому всі ситуації передбачені. Однак, за свідченнями ми запрошуємо вузьких фахівців (рецидив соматичного захворювання і т.п.).

Професійний догляд включає чотириразове харчування (за показаннями дієтичні столи), цілодобове відеоспостереження і контроль прийому призначених медикаментів.
Пацієнти розташовуються в комфортних одно- та двомісних номерах з санвузлом і кондиціонером. В кожному номері є доступ до бездротової мережі Інтернет, тому наші постояльці можуть в будь-який момент зв'язатися зі своїми близькими. Доступ близьких людей до хворого на території центру не обмежений у часі.

Ціна реабілітації в Долір розраховується індивідуально в залежності від призначеної програми. Якщо вас зацікавила наша пропозиція, ви можете передзвонити за телефоном +38 044 355 55 06 або написати за адресою dolir.centre@gmail.com.


Крім того, ви можете прямо зараз оформити заявку на сайті: